You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Výlety po okolí

Zámek Kačina (8 km) - jedna z nevýznamnějších staveb v empírovém slohu v České republice s rozlehlým zámeckým parkem. Nabízí několik prohlídkových okruhů
Tvrz Malešov (9 km) - návštěva tvrze je pro každého opravdovým zážitkem.
Ringelland Habrkovice (11 km) - malý park, kde najdete kolekci velkých kočkovitých šelem vedle zakrslých prasátek. S tygry za zády se můžete vyfotit i jim být tak blízko až ucítíte jejich dech na zátylku.
Zámek Žleby (20 km) - je velkolepé romantické sídlo rodu Auerspergů s expozicemi rozsáhlých sbírek zbraní, luxusního nábytku a originálních předmětů denní potřeby. Zámek návštěvníkům umožňuje nahlédnout do každodenního života šlechty v 19. století.
Zámek Zruč nad Sázavou (33 km) - zámek pamatuje mocný rod Kolowratů i neméně slavný rod Schebků, v jehož čele stál “Král železnic”. Do Zruče nad Sázavou pohodlně dojedete vlakem ze stanice Kutná Hora – město.
Hrad Ledeč nad Sázavou (37 km) - hrad se řadí mezi nejstarší šlechtické hrady v Čechách a je jediným dochovaným hradem středního Posázaví.
Klášter Sázava (38 km) - třetí nejstarší mužský klášter v Čechách. Nachází se v místě, kde se na začátku 11. století v jeskyni nad řekou Sázavou usadil poustevník jménem Prokop.
Hrad Český Šternberk (38 km) - vydejte se na prohlídku hradu, při které navštívíte 15 bohatě zařízených místností mobiliářem z různých stylových období, poznáte významné členy sternberské rodiny a nahlédnete do způsobu jejich života.